توسعه فردیمقاله ها

آموزش استفاده و برنامه ریزی با نرم افزار Microsoft To Do

برنامه ریزی با نرم افزار Microsoft To Do

اگربا مسائلی مانند موارد زیر روبه رو هستید این مقاله که به آموزش کار با برنامه ریزی با نرم افزار Microsoft To Do می پردازد را حتماً مطالعه کنید:

 • ذهن آشفته ای دارید و برای انجام کارهای خود کلافه هستید.
 • بدقول هستید و این کار باعث رنجش خود یا اطرافیانتان شده است.
 • به دنبال یک برنامه برای یادداشت برداری هستید.
 • به دنبال یک برنامه برای برنامه ریزی کارهایتان هستید.
 • ایده هایی به ذهنتان می آید ولی موقع اقدام کردن هیچ کدام از ایده های خوب یاددتان نیست.
 • به دنبال یک برنامه ی ساده اما حرفه ای با پشتیبانی زبان فارسی برای برنامه ریزی خود هستید.

برنامه Microsoft To Do چیست؟

همانطور که از نامش پیداست این برنامه متعلق به  مایکروسافت بزرگ هست و به افراد کمک می کند که با این نرم افزار کارهای خود را مدیریت کنند.

این برنامه رایگان هست و می توانید نسخه های مختلف آن را متناسب با نیاز خود دانلود و نصب کنید. خوبی این برنامه این است که شما اگر از نسخه های مختلف آن در دستگاه های مختلف استفاده کنید به سرعت با هم سینک می شوند و تغییرات به سرعت در دستگاه دیگر شما اعمال می شود.

کار با این برنامه در نسخه های مختلف به هم شبیه هست و به راحتی می توانید به آن مسلط شوید و از آن استفاده کنید.

در این مقاله به صورت متنی، تصویری و فیلم، کار با نسخه وب و موبایل آن را توضیح می دهیم هرچند تفاوت خاصی بین نسخه های مختلف آن وجود ندارد.

برنامه Microsoft To Do چه فوایدی دارد؟

 1. یکی از فواید مهم استفاده از این نرم افزار کاهش استرس است چون می توانید برای کارهای خود زمان تعیین کنید و زمان بندی یعنی برنامه ای برای انجام دادن و این کار باعث کاهش استرس می شود.
 2. در هر کجای دنیا حتی اگر گوشی یا لپ تاپ خود را همراه نداشته باشید می توانید در سیستمی دیگر به نسخه وب آن مراجعه کرده و به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.
 3. هر تعداد که بخواهید می توانید لیست درست کنید و حتی کار را کوچک تر کنید و موارد دیگری هم به آن اضافه کنید.
 4. برای انجام کارهای زمان بندی شده تاریخ و حتی ساعت تعیین کنید.
 5. برای کارهای کوتاه مثل آب دادن به گل ها، تماس با فردی، پرداخت قسط و … در خود برنامه کار مورد نظر را تیک می زنید و نیازی به یادداشت برداری روی کاغذ نیست.
 6. برای جذابیت بیشتر و پیدا کردن راحت لیست می توانیداز ایمجوجی ها استفاده کنید.
 7. اگر فرد نامنظمی هستید شما می توانید به جای توجه به چندین کار به کارهایی که در آن روز دارید توجه کنید و به انجام آن کارها مشغول شوید.
 8. هر چیزی را تقریباً بدون محدودیت خاصی می توان در آن قرار داد و از انبار کردن آن در حافظه جلوگیری کرد.
 9. به طور خودکار در فضای ابر ی ذخیره می شود

چطوری از Microsoft To Do استفاده کنیم؟

ابتدا بایدا نام کاربری و رمز عبور مایکروسافت را وارد کنید

اگر ندارید خیلی ساده می توانید بسازید.

ایجاد و وارد شدن به حساب Microsoft To Do با نسخه وب از راه زیر امکان پذیر است.

آدرس مایکروسافت to doمی توانید عبارت Microsoft To Do را در گوگل جستجو کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید  todo.microsoft.com را انتخاب کنید. Get Started را کلیک کنید. همچنین در صورت تمایل همانطور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید نسخه های مختلف آن را در همین صفحه به طور مستقیم دانلود کنید.

ورود به برنامهبعد از این مرحله با صفحه ای مانند صفحه ی زیر روبه رو می شوید. با وارد کردن اطلاعات حساب خود می توانید وارد شوید و یا این که با انتخاب create one یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

حساب کاربری to doهمانند گوگل که با یک حساب می توانید به تمام بخش های گوگل وارد شوید، با همین حساب کاربری مایکروسافت هم می توانید به بخش های مختلف مایکروسافت  مثل اسکایپ وارد شوید.

بعد از ورود موفقیت آمیز با صفحه ای مانند صفحه زیرروبه رو می شوید.

پوشه پیش فرض پوشه Tasks است که اگر دستگاه شما فارسی باشد ممکن است با نام وظیفه ها ترجمه شده باشد.

با انتخاب Add a task می توانید وظایف مختلفی را در این پوشه ثبت کنید.

همجنین با گزینه  New list می توانید پوشه های دلخواه ایجاد کنید.

به طور مثال در تصویر زیر پوشه پایان نامه ایجاد شده است.

ما می توانیم این پوشه را به عنوان ایده های خود از آن استفاده کنیم و هرچه که به ذهنمان می آید در آن یادداشت کنیم.

همچنین با ستاره دار کردن هر کدام می توانیم آن ها را واضح تر و در یک پوشه مهم برای یادآوری قرار دهیم.

علاوه بر ثبت ایده ها می توانیم برای انجام وظایف برنامه ریزی شده هم کار ثبت کنیم.

برای این کار ابتدا از قسمت Settings گزینه Planned را اگر غیرفعال است، فعال کنید.

فعال سازی برنامه ریزیحالا وقتی یک وظیفه مثل ایمیل به استاد راهنما را ایجاد می کنید، با کلیک روی وظیفه ای که ایجاد کردید، یک منو ظاهر می شود که می توانید تنظیماتی را برای آن برنامه ریزی کنید که موارد مهم آن در تصویر معرفی شده است.

چند پیشنهاد برای برنامه ریزی با Microsoft To Do

 1. برای استفاده بهتر از این برنامه وقتی نمی دانید کاری را در کدام لیست قرار دهید آن را در پوشه عمومی Tasks (وظیفه ها) یادداشت کنید.
 2. به طور مرتب این پوشه را بررسی کنید و آن چه که لازم است حذف کنید و یا در پوشه مناسب خود قرار دهید.
 3. هر روز پوشه plan (برنامه ریزی شده) را نگاه کنید و به انجام کارهای خود بپردازید.
 4. حتی میتوانید برای مدیریت کار  گوشی و سیستم، یک بار در روز وظایف روزتان را در برگه ای یادداشت کنید و بعد از روی برگه به انجام کارهای آن روز خود بپردازید.
 5. هر زمان نتوانستید کاری را در زمان خود انجام دهید می توانید به راحتی آن را حذف کرده و با ویرایش آن زمان دیگری را تعریف کنید.
 6. بهتر است از یادآوری لحظه ای که سرساعت به شما اعلام می کند کارباید انجام شود، تاجای ممکن استفاده نکنید همان تعریف روز به نظر کافی است.
 7. برای کارهای ضروری که سرساعت خاصی می خواهید کار انجام شود مثل شرکت در یک کلاس و … می توانید این کارها را در تقویم گوگل خود هم یاداشت کنید.
 8. برای کارهای خیلی مهم که زمان زیادی از شما می گیرد می توانید این کارها را هرروز در کاغذ یادداشت کنید و یا این که به پوشه روز من اضافه کنید.
 9. برای لیست ایده ها و پروژه ها مثل انجام پایان نامه و … می توانید بارش فکری کنید و هم در تجارب خود و هم هر آن چه به ذهنتاب می رسد در پوشه مورد نظر یادداشت کنید و موقع طراحی و اقدام کردن به راحتی با باز کردن این پوشه می توانید به انجام کار مشغول شوید.

این کلیاتی از آموزش برنامه Microsoft To Do بود اما برای نکات کاربردی آن فیلم زیر ضبط شده است که می توانید آن را مشاهده و استفاده کنید.

انجام کار مشترک با Microsoft To Do

از این برنامه برای انجام کارهای مشترک هم می توان استفاده کرد. به طور مثال شما می خواهید مقاله ای را با یکی از دوستان خود بنویسید. وقتی پوشه مورد نظر خود را ایجاد کردید می توانید Share (به اشتراک گذاری) را انتخاب کرده و لینکی که برنامه به شما می دهد  را با دوست خود به اشتراک بگذارید و دوست شما با کلیک روی لینک ارسالی شما وارد پوشه مورد نظر می شود و در آن پوشه همکار شما می شود.

به اشتراک گذاری یک لیست

همچنین اگر در تنظیمات برنامه(همان جایی که planned را فعال کردید)، گزینه Assigned to you (محول شده به شما) را انتخاب کنید می توانید کارهایی که در لییست اشتراکی وجود دارد را تعیین کنید که شما باید انجام دهید یا وظیفه همکار شما است و با تعریف آن وظیفه هر شخص به پوشه محول شده انتقال می یابد.

جمع بندی مقاله برنامه ریزی با Microsoft To Do

برنامه  Microsoft To Do یک برنامه مفید برای برنامه ریزی، ایجاد لیست برای کارهای اشتراکی، ثبت ایده ها و … است و با یادداشت آن کمک می کند استرس فراموشی کارها کم شود و با توجه به این که اکثریت ما دسترسی به اینترنت در هرجایی از خانه تا محل کار، مسافرت و … داریم کمک می کند در هر جایی برنامه های خود را بررسی کنیم، لیست درست کنیم و حتی به چای این که با گوشی موبایل خود ساعت ها وقت خود را هدر دهیم، می توانیم مقداری از این زمان را به استفاده درست برنامه ریزی اختصاص دهیم و این کار زمینه تغییرات مثبتی را در ما بشود.

[product id=”1205″]
۳.۵/۵ - (۶ امتیاز)

مدیرسخن

در این وب سایت هدف ما رشد و تعالی فردی و شغلی شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا