مدیریت نیروی انسانیمقاله ها

نحوه برخورد مدیر با معلمان

نحوه برخورد مدیر با معلمان یکی از چالش هایی است که هر مدیری با آن روبه رو است. گفتن این که من با معلم خود هیچ اختلافی ندارم یا دروغی بزرگ است و یا این که بدتر از آن به این دلیل است که تعامل درستی با معلمان مدرسه خود ندارید.

چرایی اهمیت نحوه برخورد مدیر با معلمان

  • اولین فایده ارتباط مدیر با معلمان به خود مدیر بر می گردد؛ چون احساس خوبی از خود و جایگاه خود می تواند داشته باشد و در رضایت شغلی او نقش دارد.
  • فایده دوم این است که جمع شدن گروهی در کنار هم شامل فرصت هایی است که می تواند برای رشد ما موثر باشد. هر همکاری تجاربی تلخ و شیرین دارد که استفاده از تجارب یکدیگر چه در خود کارهای مدرسه و چه در زندگی شخصی می تواند برای همکاران یاری دهنده باشد.
  • فایده سوم این است که شما یک مدیر هستید و برای انجام وظایف خود نیاز به همکاری معلمان دارید و اگر با معلمان ارتباط خوبی نداشته باشید، آن ها برای انجام کارها با شما همکاری نخواهند داشت و یا اینکه با اشتیاق این کار را انجام نخواهند داد و باعث نرسیدن به اهداف می شود.

نحوه ارتباط و تعامل مدیر با معلمان چگونه باشد؟

یکی از نیازهای هر معلمی احساس مهم بودن است؛ بنابراین اگر شما این حس را به معلم منتقل نکنید با شما ارتباط خوبی نخواهد داشت و با میل و علاقه کارهای خود را انجام نمی دهد.

هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است، درست این است که با هر انسانی براساس ویژگی های خودش برخورد و تعامل داشت و انصاف نیست با همه به یک شکل رفتار داشت.

به طور مثال معلمی شخصیتی درون گرا دارد و ممکن است دوست نداشته باشد در مورد زندگی شخصی خود صحبت کند یا در جمع  در این مورد صحبت کند در حالی که معلم برون گرا شاید نیاز داشته باشد که در زنگ تفریح حتماً چند دقیقه ای را با همکاران خود صحبت کند و انرژی بگیرد و بعد کلاس برود.

اختلاف معلم و مدیر یک امر طبیعی است؛ اگر اختلاف نداشته باشید یعنی هیچ تعامل و ارتباط درستی با هم ندارید؛ چون اختلاف یا تعارض در تعامل انسان ها به وجود می آید و اتفاقاً اختلاف به خودی خود بد نیست چون باعث می شود افراد نظرات متفاوت خود را مطرح کنند و با ادراک درست تری در مورد موضوع تصمیم گیری شود.

وجود تعارض طبیعی است باید تلاش کرد که :

۱- اطلاعات کافی به دست بیاوریم و بعد واکنش نشان دهیم.

۲- تعارض ها را با گفت و گوی درست مدیریت کرد.

نبایدهای ارتباط مدیر با معلمان

  • بدون مشورت با معلمان نحوه انجام کارها را برایشان تعیین می کنند.
  • به دنبال مچ گیری از معلمان خود هستند و سعی در به رخ کشیدن ایرادهای آن ها دارند
  • پشت سر دیگران بدگویی می کنند.
  • وقتی معلم برای انجام کار خود بهانه می آورد، به زور و تهدید متوسل می شود.
  • غیر قابل پیش بینی هستند.

 

پیشنهادهایی برای ارتباط و تعامل بهتر مدیر با معلمان

.یک دفتر برای خود داشته باشید(می توانید به جای اسم معلم از یک اسم مستعار که فقط خودتان می دانید)، استفاده کنید و ویژگی های معلم مثل علایق، حساسیت ها و… که به ارتباط شما موثر است در آن یادداشت کنید.

.حداقل هفته ای یک بار به خود ارزیابی ارتباط خود با معلمین بپردازید.

پ.رسیدن این سوال از معلم ها گاهی اوقات( اگر معلمین شما انسان هایی اخلاقی هستند) می تواند به شما دید بدهد:

من چگونه می توانم مدیر بهتری برای شما باشم؟

.در برابر اختلاف نظرها سریع واکنش نشان ندهید و سعی کنید از جوانب مختلف به موضوع نگاه کنید.

.به معلمین احساس مهم بودن بدهید از مشارکت آن ها استفاده کنید و با احترام با نظرات نادرست آن ها برخورد کنید.

گفت و گومحصول آموزشی برای مطالعه عمیق تر برخورد مدیر با معلمان

پیشنهاد می کنم کتاب مدیریت مدرسه(راهنمای علمی و کاربردی برای مدیران مدارس) را که در سال ۱۳۹۹ نوشته ام مطالعه کنید. برای تهیه این کتاب اینجا کلیک کنید.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

مدیرسخن

در این وب سایت هدف ما رشد و تعالی فردی و شغلی شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا